1.Počas varenia nenechávajte jedlo bez dozoru. Varenie je jednou z hlavných príčin domácich požiarov. Ak nie ste v kuchyni, vypnite prvky a buďte opatrní pri varení s tukom alebo olejmi.

2.Uistite sa, že je váš filter v sušičke je čistý a vykonávajte ročnú alebo pravidelnú údržbu vetracích otvorov, ktoré sušička používa. Zablokovanie vetracích otvorov alebo hromadenie vo filtri môže spôsobiť požiar.

oheň

3.Dajte si pozor na vypnutie svetla vo vašej domácnosti, keď tam nie ste, alebo sa uistite, že nepoužívate nesprávnu žiarovku. Niektoré svetlá alebo svietidlá sa môžu vznietiť, ak sa príliš zahrejú. Ľudia sa často domnievajú, že vypnutie svetiel je bezpečnejšie, ale osvetlenie môže spôsobiť požiare, ak sú materiály okolo žiarovky horľavé a žiarovka je príliš horúca.

4.Ak máte komín, uistite sa, že ho často čistíte. Keď sa komín nevyčistí, môže začať hromadiť kreozot. Kreozot je extrémne horľavý a môže spôsobiť požiar. Komíny priťahujú aj vtáky alebo iné drobné tvory, ktoré môžu skúšať hniezda s horľavými materiálmi. Čistenie komína a pravidelná kontrola pomôžu predchádzať požiarom spôsobeným týmito dvoma nebezpečenstvami.

komín

Dôležité upozornenie!Pri čistení popola v komíne vždy pamätajte na to, aby ste odpad vložili do ohňovzdorného kontajnera. Popáleniny môžu horieť dlho bez povšimnutia a môžu spôsobiť požiare aj niekoľko dní neskôr.

5.Dávajte pozor na elektrické a predlžovacie káble. Zapojenie príliš veľa položiek do jednej zásuvky môže preťažiť obvody. Použitie poškodených káblov môže tiež spôsobiť požiar. Všetci sme boli v situácii, keď nemáme dostatok zástrčiek, alebo potrebujeme použiť predlžovací kábel na pripojenie spotrebičov. Uistite sa, že predlžovacie káble nepreťažujú váš systém a že nesú elektrický záťaž, na ktorú sú určené.

6.Sviečky spôsobujú tisíce domácich požiarov ročne. Pri použití sviečok ich vždy uchovávajte v miestnostiach, kde sú prítomní ľudia, ktorí dávajú pozor. Vyčistite bezprostredné okolie od akýchkoľvek horľavých materiálov, vrátane záclon, stolových dekorácií a políc.